Wojtek Mazolewski Quintet

Koncerty
Termin: 2024-12-13 20:00 - 22:00

Bilety: I pula 129 zł.
Balkon - 149 zł (dostępne tylko w kasie klubu).  
 
 
Wojtek Mazolewski Quintet wraca w odświeżonym składzie z nowym albumem długogrającym, którego premiera zaplanowana jest na październik 2024.
Skład:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Marcel Baliński – fortepian
Piotr Chęcki – saksofon
Oscar Torok – trąbka
Tymek Papior– bębny
Druga połowa roku zapowiada się bardzo intensywnie. Trasa koncertowa promująca album odbędzie się nie tylko w Polsce ale i innych krajach gdzie oprócz koncertów klubowych Quintet pojawi się na kilku najważniejszych festiwalach. A to jeszcze nie koniec...
Więcej informacji wkrótce...
 
Wojtek Mazolewski Quintet
Jeden z najlepszych jazzowych zespołów w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji.
W swojej twórczości WMQ eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów.
Jazzu w wykonaniu WMQ słuchają wszyscy...
...od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco....
Wojtek Mazolewski to wybitny polski artysta jazzowy znany ze swojej pionierskiej pracy we współczesnym jazzie.
Jako wirtuoz basu i kompozytor, Mazolewski łączy tradycyjny jazz ze współczesnymi elementami, dostarczając hipnotyzujących i emocjonalnie naładowanych wrażeń muzycznych.
Z karierą obejmującą dziesięciolecia, stał się ikoną na polskiej scenie jazzowej, oczarowując publiczność na całym świecie swoją fuzją klasycznych i nowoczesnych stylów jazzowych.
Jego występy na żywo słyną z energii i urzekającej prezencji scenicznej, dostarczając niezapomnianych i odkrywczych wrażeń jazzowych, czyniąc go znaną postacią w globalnej społeczności jazzowej.